Каніфоль та її застосування
Каніфоль — це крихке, скловидну речовину, з характерними зламами і скляним блиском, яке має колір від темно-червоного до світло-жовтого.
Всі, хто хоч раз тримав у руках паяльник, знає для чого потрібна каніфоль. Сьогодні ж, частіше використовують паяльні флюси і каніфоль для пайки застосовують вже не так часто. Але каніфоль можна використовувати не тільки для пайки.
В залежності від сировини, що використовується для виробництва, і особливостей виробництва, каніфоль поділяють на:
· Соснову, для якої основною сировиною служить живиця;
· Екстракційна, яка виробляється з деревини подрібненого виду (має темний колір);
· Талова, що отримується з відходів целюлозної промисловості (сульфатного мила).
Продукти переробки каніфолі використовують для проклейки паперу та паперових виробів (картону), також вона служить емульгатором у процесі отримання штучного каучуку, Каніфоль використовують у виробництві гуми, пластмас, лінолеуму, штучної шкіри і лакофарбових матеріалів. Подрібнену каніфоль застосовують для імітації диму в кінематографі.
Додавання порошку каніфолі в лак на основі твердих смол, підвищується його плинність. При цьому використання чистого каніфолі в основі лаку робить його дуже м'яким і нестійким, він біліє при попаданні вологи, легко стирається. Якісні лаки на основі каніфолі отримують сплавленням гліцерину з каніфоллю.
Підвівши підсумок можна сказати що каніфоль залишається важливим і не замінним елементом у виробництві багатьох матеріалів.
- Ступінь висихання фарби на відлип, чим відрізняється ступінь 3 від ступеня 5?Об'єктивне обгрунтування процесів висихання, полімеризації лаків, фарб та мастик на різних основах (алкід, акрил, епоксид, поліуретан ...). Пояснення ступенів висихання емалей, чим вони відрізніються і навіщо вони взагалі потрібні.Повна версія статті
- Який парафін купити для окопних свічок?Все про марки парафіну, та його особливості. Який купити та що врахувати? У статті від компанії ГРОС А ЛТД.Повна версія статті