Що таке сухий залишок?
Що ж таке сухий залишок? Простими словами, сухий залишок - це те, що залишиться на офарблює поверхні після повного висихання фарби. У складі практично будь фарби є розчинники, які завжди випаровуються під час полімеризації фарби.
Сухий залишок вимірюється у відсотках. Наприклад, якщо в обраного лакофарбового продукту сухий залишок - 30 %, то це означає, що 70% фарби зникне.
В наших технічних паспортах є рядок: "масова частка нелетких речовин", тобто відсоток за об'ємом який залишиться після полімеризації. Так само, в деяких сертифікатах уточнюється даний відсоток і за вагою.
У чому відмінності між обсягом сухого залишку та його вагою? Обсяг сухого залишку це товщина мокрого шару фарби, потрібно нанести, щоб після полімеризації потрапити в цільове значення товщини сухої плівки. Якщо завдяки знанню показника сухого відсотка за об'ємом ми можемо обчислити потрібну кількість фарби по заданій товщині, то значення по вазі вкаже лише наскільки важче стане виріб. Тобто в 99 із 100 випадків, цей показник не ефективний.
Наприклад, потрібно товщина лакофарбового покриття по всій поверхні не менше 100 мікрон. Відкриваємо паспорт продукту і знаходимо параметр «обсяг сухого залишку» - припустимо 50%. Тобто, нам знадобитися нанести 200 мікрон рідкого шару, щоб після його повного висихання у нас залишилася половина – 100 мікрон.
Найчастіше, виробництва віддають перевагу більш дешевої фарби, не звертаючи увагу на такий важливий параметр як сухий залишок. У слідстві чого, через неуважність і скупості змушені докуповувати матеріал, так як половина випаровується. Якщо підходити до справи усвідомлено, враховувати всі деталі та професійно зробити прорахунок, то вийде, що кілограм фарби коштує дорожче, а пофарбований квадратний метр дешевше. Важливіше не вартість банки з фарбою, а вартість пофарбованого вироби. Тому фарбу розумніше вибирати не по ціні за кілограм, а за вартістю квадратного метра.
- Ступінь висихання фарби на відлип, чим відрізняється ступінь 3 від ступеня 5?Об'єктивне обгрунтування процесів висихання, полімеризації лаків, фарб та мастик на різних основах (алкід, акрил, епоксид, поліуретан ...). Пояснення ступенів висихання емалей, чим вони відрізніються і навіщо вони взагалі потрібні.Повна версія статті
- Який парафін купити для окопних свічок?Все про марки парафіну, та його особливості. Який купити та що врахувати? У статті від компанії ГРОС А ЛТД.Повна версія статті