Переваги бітумного праймера

Перед початком гідроізоляційних робіт необхідно визначитися з вибором між праймером і мастикою. Обидва складу провадяться на основі бітуму. Збігається і їх призначення – захист покрівлі та інших конструкцій від вологи.
Мастики більш в'язкі, ніж праймери. До їх складу можуть входити пластифікатори і різні види крихти для додання складу певної густоти. Якщо основне завдання праймера – створити якісну основу, в яке ні зверху, ні знизу не проникне волога, то мастика призначена безпосередньо для гідроізоляції.
Це два взаємодоповнюючі один одного склади. Праймером поверхню обробляють до нанесення мастики, щоб збільшити її гідроізоляційні властивості. З цієї причини досвідчені будівельники рекомендують використовувати відразу обидва склади. Це покращить якість робіт та оптимізує витрати на подальше обслуговування конструкції.
Праймери виготовляють з нафтових бітумів з температурою плавлення 75-80 °C. Це дозволяє без обмежень використовувати склад навіть за спекотної погоди.
Висока швидкість висихання (залежно від типу праймера 1-12 годин), що дозволяє за незначний час підготувати поверхню до оздоблення.
- Стійкість до високих та низьких температур.
- Стовідсоткова волого- та повітронепроникність.
- Висока проникаюча здатність (заповнює всі пори, технологічні тріщини чи дефекти).
- Готовність до застосування (не потрібно додатково нічого робити, іноді тільки розвести, якщо концентрований розчин).
- Стійкість до корозії.
- Збереження еластичності після висихання, що гарантує герметичність шару під час землетрусів або усадки будівлі (важливо для новобудов).
- Хороша розтікання та швидке схоплювання, що робить нанесення дуже простим, причому для якісної ґрунтовки достатньо одного шару.
Праймер вбирається глибоко в структуру поверхні, що забезпечує довготривалий ефект. Поверхня, що виходить, не липка і не має швів, що оптимально для подальшого проклеювання гідроізоляції.
Бітумний праймер можна наносити на наступні поверхні та конструкції:
- Плоскі покрівельні покриття.
- Мостові прольоти.
- Зовнішні частини металевих трубопроводів
- Плити перекриття та покриття.
- Бетонні конструкції: фундаменти, цоколь та інші елементи будівлі, що стосуються ґрунту.
- Стіни та підлога підвальних та напівпідвальних приміщень.
Просочення може застосовуватися не тільки на бетонних поверхнях. Її дозволяється наносити на азбестоцементні, залізобетонні, металеві та дерев'яні конструкції. Оскільки просочення протистоїть корозії та біологічному впливу, вона захищає труби від гниття, продовжуючи термін їхньої служби.
У більшості випадків бітумні праймери для покрівлі, фундаменту та інших конструкцій нічим не відрізняються. Це універсальні просочення, які підходять для будь-яких матеріалів, але є й спеціальні склади.
- Ступінь висихання фарби на відлип, чим відрізняється ступінь 3 від ступеня 5?Об'єктивне обгрунтування процесів висихання, полімеризації лаків, фарб та мастик на різних основах (алкід, акрил, епоксид, поліуретан ...). Пояснення ступенів висихання емалей, чим вони відрізніються і навіщо вони взагалі потрібні.Повна версія статті
- Який парафін купити для окопних свічок?Все про марки парафіну, та його особливості. Який купити та що врахувати? У статті від компанії ГРОС А ЛТД.Повна версія статті