Поліуретанові фарби, характеристики та застосування
Захистити поверхню від різних механічних, хімічних чи атмосферних впливів допоможе поліуретанова фарба. Вона помітно відрізняється від інших аналогів, як за технічними, так і експлуатаційними якостями. Асортимент нашої компанії представляє такі емалі як:
Унікальні якості цього покриття дозволяють поставити його на ступінь вище за інші лакофарбові матеріали.
Поліуретанові фарби, характеристики та застосуваннями є:
- Величезний запас міцності та зносостійкості. Фарби на поліуретановій основі застосовують навіть на виробничих площах з великим навантаженням.
- Відмінна сумісність з усіма, навіть найскладнішими поверхнями. Фарби застосовують для покриття та одночасно захисту бетону, дерева, металу, каменю, а також пористих і пухких поверхонь.
- Відсутність шкідливих виділень при експлуатації. Сам собою поліуретан хімічно стабільний і нешкідливий, загрозу для здоров'я певною мірою становить лише розчинник, що входить до складу суміші, але після його випаровування та висихання фарби небезпека повністю зникає.
- Еластичність. Поряд із високою міцністю, поверхня, пофарбована поліуретановою емаллю, зберігає еластичність. Наприклад, фарба для поліуретанових плінтусів дозволяє згинати чи деформувати їх без ризику порушення цілісності покриття.
- Неймовірна стійкість перед впливом агресивного середовища. Фарба на основі поліуретану тривалий час служить там, де звичайні лакофарбові покриття швидко стають непридатними.
Поліуретанові емалі застосовують під час виконання зовнішніх робіт. Це дозволяє підвищити стійкість структури деяких кам'яних порід, оскільки фарба може похвалитися суттєвою стабільністю. Лак покриває камінь тонкою захисною плівкою, тому волога всередину не проникає.
Після засихання поверхня набуває незвичайного глянсового відтінку. Тріщини та різкі перепади геометричних параметрів, у цьому випадку стають однорідними. Розчинник застосовується за бажанням. Також є склади, які виготовляють матове покриття. Виходить дуже цікавий ефект.
Види фарб:
За складом поліуретанові фарби ділять на два види:
- Однокомпонентні – одразу мають у складі всі необхідні речовини (розріджувачі, затверджувачі, сикативи та інше).
- Двокомпонентні – перед роботою вимагають змішування двох складових окремих ємностей.
Алкідно-поліуретанові варіанти
До цієї групи можна віднести поліуретанову емаль по металу, фарба для автомобіля не виняток. Такі види матеріалів складаються з наступних компонентів:
- пігменти;
- розчинник;
- сикативи, що прискорюють висихання;
- алкідно-поліуретановий лак.
Включаються й інші компоненти, які сприяють поліпшенню тих чи інших характеристик. Жодна емаль для металу не обходиться без їхнього додавання.
Поліуретанова фарба дозволяє створювати на поверхні спеціальну плівку з підвищеними захисними та декоративними властивостями. Ступінь глянцю разом із фактурою визначається лише покупцем, залежно від переваг у тому чи іншому випадку. Матеріал підходить для робіт як усередині, так і зовні приміщень.
Особливості двокомпонентних фарб
Найчастіше у продаж поліуретанові склади надходять у двох окремих ємностях. Одна з них містить затверджувач, а інша – смолу. Такий поділ компонентів має свої переваги:
- Можливість отримати міцне, зносостійке покриття. Характеристики набагато кращі, ніж у стандартних складів.
- Вологість не впливає на процеси на кшталт затвердіння та полімеризації.
- Легко приготувати розчин на один раз, у необхідній кількості. При подальшому використанні, залишок своїх якостей не втрачає.
- Ступінь висихання фарби на відлип, чим відрізняється ступінь 3 від ступеня 5?Об'єктивне обгрунтування процесів висихання, полімеризації лаків, фарб та мастик на різних основах (алкід, акрил, епоксид, поліуретан ...). Пояснення ступенів висихання емалей, чим вони відрізніються і навіщо вони взагалі потрібні.Повна версія статті
- Який парафін купити для окопних свічок?Все про марки парафіну, та його особливості. Який купити та що врахувати? У статті від компанії ГРОС А ЛТД.Повна версія статті